Czy warto pisać o działalności dodatkowej w CV?
Stworzenie odpowiedniego CV to najlepszy sposób na to, żeby zdobyć pracę marzeń. Trzeba jednak przyznać, że wcale nie jest to łatwe zadanie. Aby zwrócić uwagę rekrutera, musisz się zatem postarać. Czy w tym dokumencie warto pisać o działalności dodatkowej?
Jeżeli chcesz pracować jako rzeczoznawca, musisz wiedzieć o tym, że konkurencja na polskim rynku jest naprawdę spora. Przede wszystkim pamiętaj, że dobrze skonstruowane CV może uchylić Ci drogę do wielkiej kariery. Jest to Twoja wizytówka i najlepszy sposób na to, żeby uzyskać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Jednak czy w tym dokumencie warto pisać o działalności dodatkowej? Sprawdzamy.
Działalność dodatkowa w CV
Najważniejsze elementy w życiorysie to oczywiście wykształcenie oraz doświadczenie. Jeżeli jesteś pewien, że obronią się same, nie musisz pisać o działalności dodatkowej. Jeśli jednak dopiero jesteś na początku swojej drogi zawodowej, nie wahaj się i koniecznie postaw na uzupełnienie luk właśnie tego typu elementami.
Kiedy warto? Na pewno również w sytuacji, w której stawiasz na zupełnie nową ścieżkę kariery. Nawet, jeżeli zatem posiadasz bardzo bogate doświadczenie, jednak czujesz, że to za mało – napisz o kursach, szkoleniach, a nawet wolontariacie. To może sporo zmienić w postrzeganiu Ciebie przez rekrutera.
Z tej informacji z kolei na pewno warto zrezygnować, jeżeli masz już bardzo bogate doświadczenie zawodowe i masz udokumentowaną ścieżkę zawodową właśnie w tej branży, w której będziesz ubiegać się o konkretne stanowisko. W końcu życiorys nie może być również zbyt długi.
Moim zdaniem to wszystko zależy na jakie staanowisko się aplikuje
Oczywiście, każde CV powinno być przemyślane.